Hasarlı cep telefonu

Akıllı telefonunuzun kırılmasını nasıl önlersiniz?

Günlük yaşamda aşırı derecede kullandığımız cep telefonları, sürekli  düşme riskine maruz kalır. Onarım, yedek parça ve emek alımını sayarsak bu bizim için önemli bir  yatırım oluşturur. Bu masraflar basit günlük eylemler benimsenerek önlenebilir.

Telefon ekranını koru

Ekran akıllı telefonun ana unsurudur. Ayrıca cihazın en kırılgan bileşenidir. Bu nedenle, bir akıllı telefonun ekranını korumak için gerekli önlemleri almak çok önemlidir. Bir akıllı telefonun ekranını güçlendirmek için çeşitli etkili çözümler var. Koruyucu filmler, telefon çantası, koruyucu sıvı veya özel temperli cam koruyucuları gibi geniş bir aksesuar seçeneğine sahipsiniz. Bu koruyucu elemanlar, telefonun kullanımı veya taşınması sırasında oluşabilecek şokları absorbe eder. Telefonun ekranının korunmasını tamamen garanti etmez, ancak kırılma,çizikler gibi etkileri önemli ölçüde azaltırlar.

 

Telefonu riskli yerlere koymaktan kaçının

Cep telefonu,hareketli geçen günlük faaliyetlerimizde bize eşlik eder. Genellikle kullanıcı başka bir nesneyi ele geçirmek veya manipülasyona ihtiyaç duyan bir görevi yerine getirmek için telefonunu koymaya zorlanır. Çok kırılgan bir cisim olduğu için cep telefonunuzu nerede taşıdığınıza dikkat etmeniz önemlidir. Örneğin masa başı köşeleri, ister evde, ister ofiste, ister restoranda veya bir barda çok riskli bölgelerdir.

Telefonu çocukların erişebileceği bir yere koymayın

Cep telefonunun çocuklar için oyuncak olmadığını hatırlatalım. Telefonunuzu gerçekte yavrularınıza vermek istiyorsanız, çocuğu, yatak, halı veya kalın halı gibi şokları azaltabilecek bir yüzeye yerleştirmeniz şiddetle tavsiye ederiz.

Telefonu asla yanlış koşullarda kullanmayın

Ayrıca, ellerinizle meşgulken ve / veya araba sürmek gibi belirli bir görevi yerine getirmeye odaklandıklarında cep telefonunuzu kullanmaktan kaçınmalısınız; bu sadece telefonunuza zarar vermez ayrıca özellikle hayatınızı tehlikeye atabilirsiniz. Dikkat eksikliği, koyduğunuz yerde cihazınızı unutmanıza neden olabilir.

Motosiklet veya bisiklet binerken telefonunuz çaldığında ,ani bir cevap verme yerine bu araçları durdurarak cevap vermenizi tavsiye ederiz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın