kırık telefon tamiri

Sıvı Temastan Kaçının

Oksidasyon, cep telefonunun sıklıkla kullanıldığı ana risklerden biridir. Oksidasyon, telefon su ile temasta olduğunda elektrik devrelerinde oluşan kimyasal bir reaksiyondur.

Cep telefonunun oksidasyonunu önleme

Oksidasyon, telefonun suyla temasından kaynaklanıyor. Bazı günlük yaşam olayları ve dikkatsizlik özellikle oksidasyona neden olabilir. Bazı önlemler alarak ve basit günlük eylemler benimseyerek bu riski önlemek oldukça mümkündür:

Ceptekoruma paketi ile telefonunuz sıvı temas hasarlarına karşı koruma altına alabilirsiniz.

Fiziksel aktivite yaparken telefonunuzu kullanmayın.

Aslında, ter, telefonun farklı girdileri (şarj cihazı, kulaklık vb.) Vasıtasıyla yerleşik hale gelebilir.Sadece birkaç dakikalık koşu yaparken bile telefonunuzla ter teması olabilir.

Telefonunuzu suyla doğrudan temastan kaçının

Yağmurda olmak, havuza ya da denize dalmak, bir cep telefonunun oksitlenmesine neden olan tüm durumlardır. Dalma, cep telefonunuz için ölümcül olabilir. Su ile temasının ünitenin elektrik devresine zarar verebileceğini ve dolayısıyla hatırı sayılır bir arızaya neden olabileceğini veya hatta telefonun çalışmasının önemli unsurlarını etkileyebileceğini de belirtmek önemlidir.

Oksitlenme durumunda yapılması gerekenler.

Bazı durumlarda, oksidasyon tamamen geri alınamaz. Diğer durumlarda, doğru eylemleri çabucak benimseyerek telefonu onarmak tamamen mümkündür. Ayrıca, gerekli onarım işlemlerini gerçekleştirmeden önce, kazadan sonra akıllı telefonun durumunu kontrol etmek esastır.

Telefonun durumunu kontrol etme

Ilk refleksler, SIM kartı çıkarmak ve SIM bağlantı noktasının altındaki bölgenin rengini görmektir. Sızıntı telefonun içine ulaşmazsa, burası beyaz kalır. Pembe / kırmızı renk, pilde su varlığını gösterir. Renkler telefonun markasına göre değişebilir. Bu ayrıntılar genellikle kullanım kılavuzlarında belirtilmiştir.

Telefonun içindeki verileri kurtar.

Telefon sızmaya maruz kalırsa, cihazın dahili belleğinde depolanan verileri kurtarmak için mümkün olan en kısa sürede bu birkaç işlem yapılmalıdır.

Her şeyden önce, genişletme hafıza kartı, SIM kart ve pil dahil olmak üzere, telefona takılı olan tüm ekipmanı ve çevre birimlerini çıkarmanız ve cep telefonunu emici bir bezle kurmayı deneyin iyi kurudu. Bu aşamada, suyun orada tahliye edilebilmesi için bağlantı noktalarını yere doğru yönlendirmeniz önerilir.

Cihazın içine sızan suyu çıkarmak için, 8-12 saat boyunca (ya da geceleyin) pirinç yığınının ortasındaki kapalı bir kapta kapatılmalıdır. Pirinç ve diğer kuru gıdalar emici bir özelliğe sahiptir.

Telefonu kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmak kesinlikle önerilmemektedir. Aslında, ısı cihazın çeşitli elektronik bileşenleri üzerinde zararlı etkilere sahiptir ve sıcaklığın suyla teması yalnızca yoğunlaşmaya neden olacaktır: su buharlaşır ve çok kısa sürede sıvı haline geri döner . Bu, sızma sorununu çözmeyecek.

Telefonunuz sigortalı olsa bile, kişisel verilerinizi kurtarmak için şu birkaç ipucu deneyin. Bu işlemleri gerçekleştirmek, telefonunuzun en iyi özelliklerinin tamamen iyileşmesini garanti etmez, ancak cihazınızın belleğine erişmek ve böylece verilerinizi kurtarmak için birkaç dakikanızı verir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın